24 SAAT SPA’DA ROWE YARIŞINDA 3. ZAFER

ROWE RACING, 2016 ve 2020’deki galibiyetlerin ardından 24 Saat Spa’da üçüncü zaferini kutladı. Spa’da da üçüncü kez zafer kazanan Philipp Eng, son etaplarda evine galibiyet getirerek takım arkadaşlarının ilk Spa zaferini garantiledi. Marco Wittmann ve Nick Yelloly. Belçika Formula 1 pistinde 24 saat ve 537 turun ardından Eng, bitiş çizgisini #98 BMW M4 GT3 ile 11.129 saniyelik bir farkla geçerek yarışın 75. edisyonunda BMW M’in 25. zaferini elde etti. Spa’da 2016’dan bu yana, 2018 ve 2019’daki ikincilik de dahil olmak üzere başka hiçbir takım böyle bir rekora ulaşamadı.

Bu yıl ROWE RACING ayrıca üst üste beşinci yarışta en az bir otomobille podyumda kalmayı başardı. GT World Challenge Avrupa Dayanıklılık Kupası’nda takım hem sürücü hem de takım sıralamasında lider durumda. Eng, Wittmann ve Yelloly, Spa’da 26. sıradan başlama, yakıt doldurma sorunu, pit stoptan kısa bir süre sonra yaşanan talihsiz Tam Saha Sarı periyodu ve pist sınırlarını sık sık aşma nedeniyle 30 saniyelik zaman cezası dahil olmak üzere engellerin üstesinden geldi.

Ne yazık ki, 998 numaralı kardeş araba on ikinci saatte meydana gelen çarpışmanın ardından emekliye ayrıldı. ROWE RACING pilotu Neil Verhagen şans eseri yara almadan kurtuldu.
 

“Sadece sekiz yıl içinde dünyanın en büyük GT3 yarışındaki üçüncü zafer; bu tek kelimeyle olağanüstü. Bugün, kazanmanın gerçek bir takımla mümkün olduğunu bir kez daha gördük. Ve biz de bugün böyleydik. Bir kez daha bu başarıyı elde eden herkesle mutlu ve gururluyum.” 98 numaramızı zafere taşıyan o ruha sahiptiniz. Spa tarih kitaplarında yerinizi aldınız.”

MICHAEL ZEHE
ROWE’NUN KURUCUSU VE GENEL MÜDÜRÜ
© Gruppe C GmbH
© Gruppe C Fotoğrafçılık
© Gruppe C GmbH
© Gruppe C GmbH
© Gruppe C GmbH
© Gruppe C GmbH
© Gruppe C GmbH
© Gruppe C GmbH