CHRISTIAN MENZEL

ROWE brand ambassador since 2020

DENEYİMLİ YARIŞ UZMANI

Motor sporları efsanesi Christian Menzel, 2020’den beri ROWE’nin ortağı ve marka elçisidir. Formula 3, DTM, Carrera Cup, Nürburgring Dayanıklılık Serisi, 24 saatlik yarış, kart yarışları ne olursa olsun, Christian Menzel’in yarıştığı bir Alman yarış serisi neredeyse yoktur. bugüne kadar yarışmadı. Onu ROWE’ye bağlayan şey, Nürburgring’le her zaman çok özel bir ilişkisinin olması. Bir yandan oraya çok yakın yaşadığı için, diğer yandan en büyük başarılarından birini orada kutlayabilmiş olması: 1998’de 24 saat yarışını kazanması. motor sporları konusundaki kapsamlı bilgisi ile birleşerek onu ROWE’ye mükemmel uyum sağlayan harika bir ortak haline getiriyor.

“Geçmişte pistte rakiptik, ancak ROWE RACING her zaman iyi bir rakipti: hızlı, temiz, sağlam performans, sürekli olarak iyi hazırlanmış, asla tatsız. ROWE sayesinde artık bir yarışçı olmaktan gerçekten çok mutluyum. aile üyesi.”

Christian Menzel

CHRISTIAN MENZEL ARAŞTIRIYOR

Christian Menzel’den soğutma sıvılarımız hakkında her şeyi öğrenin

CHRISTIAN MENZEL

Eğitimli üstyapı ve araç üreticisi, go-kart yarışlarına 1981 gibi erken bir tarihte, 10 yaşındayken başladı. Bugünlerde, özellikle konu dayanıklılık yarışları olduğunda, piyasadaki en deneyimli motor sporları uzmanlarından biri olarak kabul ediliyor. Onu çeşitli yarış serilerinde ortak yorumcu olarak duyabiliyoruz ve aynı zamanda düzenli olarak “Auto Motor und Sport Channel”da “Fast Lap” programıyla sunum yapıyor. Burada Menzel tüm kategorilerdeki spor arabaların hızlarını test ediyor ve sınırlamalarını araştırıyor. Ayrıca sürüş dinamiği eğitim kurslarında sürüş güvenliği konusundaki bilgi ve tecrübelerini başkalarına aktarmak için kullanır.

Christian Menzel hakkında ek bilgiye buradan (Almanca) ulaşabilirsiniz: